Попри скрутні часи, життя у нашій країні не зупиняється: українці продовжують одружуватися та створювати нові родини, хоч і без гучних святкувань і пишних церемоній. Після такої перевірки на витривалість почуттів про шлюб задумалися навіть ті, хто раніше не поспішав з таким важливим кроком. Проте як під час воєнного стану відбувається реєстрація шлюбів в Україні? У цій статті YesYes надасть інструкцію, як одружитися під час війни.
Якщо ви перебуваєте поза межами зони активних бойових дій, то процедура доволі проста. Оберіть найзручніший для вас відділ РАГСу, уточніть їхній розклад роботи та подайте заяву на реєстрацію шлюбу особисто. Не забудьте взяти з собою оригінали паспортів громадян України та документ про розірвання попереднього шлюбу, якщо хтось з вас вже був одруженим. Також для подання заяви потрібна квитанція про сплату державного мита за реєстрацію шлюбу.
Крім того, ви можете подати заяву на сайті Міністерства юстиції. За посиланням ви знайдете детальну інструкцію, як подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн.
Наразі офіційно стати чоловіком і дружиною можна ще швидше, ніж раніше.
Під час воєнного стану кожен повнолітній громадянин України має можливість зареєструвати шлюб просто в день подачі заяви. Таке пришвидшення процедури (яка у спокійні часи займає не менше місяця) можливе завдяки частині 2 статті 32 Сімейного кодексу України.
Держава подбала, щоб наші захисники змогли узаконити свої відносини, навіть перебуваючи у зоні бойових дій. Завдяки цьому військовослужбовці можуть зареєструвати шлюб без особистої присутності. Скористатися таким спрощенням можуть військові з ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, прикордонники та нацгвардійці.
Така церемонія відбувається за допомоги відеозв’язку без обов’язкової присутності одного чи обох осіб з майбутнього подружжя.
Щоб скористатися правом на дистанційну реєстрацію шлюбу, військовий має подати відповідну заяву своєму командиру, який завірить справжність документа.
Нагадаємо, що у військовий час церемонію одруження можуть проводити не тільки працівники РАГСів, а й представники поліції, медичні працівники та військовослужбовці. В такому випадку потрібно передати акт реєстрації шлюбу у будь-який РАГС, щоб оновлені дані внесли у державний реєстр і шлюб набув повної чинності. Після цієї процедури молодята зможуть отримати свої свідоцтва про шлюб.
100 кроків весільної підготовки від YesYes.ua
Щоб ви нічого не забули під час підготовки до весілля та щоб не довелося “копирсатися” по всьому інтернету у пошуках інформації про підготовку, YesYes зробив для вас ДУЖЕ КОРИСНУ ШТУКУ - Список справ нареченої.
Там уже зібрані в одному місці всі весільні справи! Якщо хочеться більше інформації по кожному кроку, просто клацніть по пункту - розкриється стаття. Виконані пункти відмічайте галочками. Все дуже просто :)
Перейти до Списку справПишіть сюди всі Ваші запитання, ідеї,
зауваження і просто думки з приводу
роботи нашого порталу