ВІйна зблизила всіх українців, але розділила пари і родини. Кілька мільйонів наших громадян (а збільшості – громадянок) вимушені шукати прихисток за кордоном, залишивши чоловіків в Україні. Відстань – це серйозний іспит для стосунків, особливо у таких екстремальних умовах високої невизначеності. Ми знайшли 7 порад, які допоможуть легше долати ці перепони і зберегти стосунки з коханим.
Якщо ви не знаєте, коли вдасться організувати реальну зустріч віч-на-віч, то потрібно спланувати ваше онлайн-спілкування. Наприклад, домовтеся, що о 9 щовечора у вас розмова по телефону, а по неділях ви дивитеся кіно по відеозв’язку або разом граєте в онлайн-ігри. Розлуку переносити значно легше, коли ви весь час пам’ятаєте, що у чітко визначені дні і години знову почуєтеся і проведе час разом. Звісно, розклад не скасовує і додаткові дзвінки чи відео-зустрічі у незаброньований час :)
Обмінюйтеся особистими фотографіями і відео частіше. Так ви зможете тримати один одного у контексті нової реальності, щоб зменшити емоційну дистанцію. Необов’язково чекати особливо важливих моментів, які нібито варті того, щоб їх зафільмувати. Навіть побутові дрібниці будуть цінними: що цікавого ви приготували на вечерю, якого чудернацького собаку побачили на вулиці, який гарний парк знайшли поруч з домівкою. І не забувайте показувати себе та свою реакцію на те, що відбувається. В онлайн-спілкуванні часто цього не вистачає, а завдяки живим емоціям партнер відчуватиме, що спілкується саме з вами, а не аватаром у месенджері.
Впевнені, у вас знайдеться мільйон важливих речей, які треба обговорити: як справи у родичів і друзів, бюрократичні проблеми у іншій державі, хатні справи і тенденції геополітики. Але варто виділяти зустрічі, коли ви не спілкуватиметеся про рутину, справи і обов’язки. Згадайте цю романтику перших місяців стосунків, коли ви набагато більше говорили про себе і дізнавалися один одного, мріяли вголос чи просто обговорювали кумедні нісенітниці. Поверніть такі розмови знову, щоби побут і проблеми, навіть у форматі онлайн, остаточно не з’їли романтику у стосунках.
Відверті компліменти, неочікувані звабливі фото, натяки – не забувайте, що ви не просто партнери, а і коханці. Вчіться знову фліртувати один з одним, навіть якщо спочатку буде трохи соромно чи лячно. Повірте, апетит приходить під час їжі :) Емоційну розрядку можна отримати і по телефону, а якщо не знаєте, як до цього підступитися – на допомогу прийдуть спеціальні мобільні застосунки для пар. Завчасно домовтеся про особливий вечір, купіть по пляшці вина, зв’яжіться через відео-дзвінок і до гри. Варіанти є різні: наприклад, фанти, аналоги “пляшечки”. Не хвилюйтеся, адже рівні різняться за накалом пристрастей, тож можна почати з невинних запитань і підвищувати рівень, коли обоє будете готові.
Як би не хотілося романтизувати початок стосунків, після певного часу разом у вас є дещо набагато важливіше за початковий феєрверк гормонів – довіра один до одного. У такі складні часи варто її використовувати. Діліться своїми почуттями щиро: зізнавайтеся, що часами вам складно і опускаються руки, а іноді, навпаки, ви відчуваєте спалах енергії і мотивації. Розкажіть партнерові про власні переживання і будьте готові без засудження вислухати його і надати таку потрібну зараз підтримку. Ви найближчі один одному люди, тож важливо підставляти плече і самому спиратися на партнера.
Якими б важкими не були обставини зараз – вони не залишаться такими назавжди. Вас все ще чекає довге життя разом, тож варто не забувати про це і потихеньку будувати на нього плани. Почати можна просто з мрій :) Впевнені, що війна змусила вас переглянути цінності і погляди на життя, тож може і мрії змінилися? Обговоріть це разом і не засуджуйте фантазії один одного. Щаслива картинка спільного майбутнього надасть сили жити тут і зараз, долаючи негоди.
Доставка квітів чи улюбленого десерту, покладений у посилку романтичний лист, що написаний від руки, або просто неочікуване голосове повідомлення із зізнаннями у почуттях. Розмір сюрпризу не має значення, треба просто увімкнути фантазію і відчути натхнення, щоб зробити свою кохану людину трошки щасливішою :)
Частина матеріалу створена на основі порад психологині Оксани Вотум.
100 кроків весільної підготовки від YesYes.ua
Щоб ви нічого не забули під час підготовки до весілля та щоб не довелося “копирсатися” по всьому інтернету у пошуках інформації про підготовку, YesYes зробив для вас ДУЖЕ КОРИСНУ ШТУКУ - Список справ нареченої.
Там уже зібрані в одному місці всі весільні справи! Якщо хочеться більше інформації по кожному кроку, просто клацніть по пункту - розкриється стаття. Виконані пункти відмічайте галочками. Все дуже просто :)
Перейти до Списку справПишіть сюди всі Ваші запитання, ідеї,
зауваження і просто думки з приводу
роботи нашого порталу