Все статьи Советы и идеи от YesYes 7 речей, які не є проблемами у стосунках, хоча можуть ними здаватися

7 речей, які не є проблемами у стосунках, хоча можуть ними здаватися

У масовій культурі зараз постійно піднімається тема “red flags” (червоних прапорців, що сигналізують про небезпеку) у стосунках і характерах партнерів. Настільки постійно, що починаєш підозрювати у прихованій токсичності не тільки свого коханого, але й себе :) Така масштабна дискусія може допомогти уникнути токсичних стосунків, проте інколи ред флегами називають цілком нормальні речі, через які точно не варто розривати заручини. У цій статті YesYes розкаже про 7 речей, які не є проблемами у стосунках, хоча можуть ними здаватися. 

1. Відчуття нудьги

Звучить дивно, але здорові стосунки можуть бути напрочуд нудними. Емоційні гойдалки, італійські пристрасті і маніпуляції підсаджують наш мозок на складний гормональний коктейль, нову порцію якого хочеться отримувати знов і знов через надзвичайну силу стимуляції. Саме тому ми можемо тікати від колишніх, скаржитися і плакати друзям про те, як жахливо важко було поряд з такою людиною, а наодинці ставити їм вогники на історії в Інстаграмі у надії знову відчути той вибух емоцій. 

У стосунках із здоровою прив’язаністю після початкового етапу все набагато спокійніше: ані тобі безпідставних ревнощів, ані сварок на пустому місці. Навіть тарілки не літають кухнею – дійсно можна занудьгувати і навіть зловити себе на думці, а чи точно це кохання? І це ок, поки хтось із партнерів (особливо коли раніше мав травмуючий, але емоційний досвід) не починає саботувати стосунки і спеціально шукати привід для сварок і драми. 

Якщо помічаєш певну нудьгу від “надмірної здоровості”, запропонуй коханому внести різноманіття, не вдаючись до токсичних методів: краще спробуйте разом нове хобі, спонтанне романтичне побачення або екстремальні види спорту. Так мозок отримає певну кількість емоцій без руйнівних наслідків. 

2. Симпатії до інших людей

Вступаючи у серйозні стосунки, ми автоматично не втрачаємо зір і не блокуємо гормональну систему. А отже, можемо відчувати потяг, симпатію або зацікавленість до інших людей, не перестаючи кохати свого партнера. Таке може періодично траплятися, але не робить когось з вас хтивою істотою без моральних цінностей, якщо у своїх симпатіях ви не перетинаєте визначену у стосунках межу. Самоконтроль, повага до коханої людини і трошки часу – ось що допоможе безпечно подолати такі ситуації без наслідків. 

3. Потреба у підтвердженні почуттів

Всім нам час від часу хочеться розчинитися в обіймах і тридцять разів перепитати “А ти точно мене любиш?” А інколи стан кепський і ми починаємо накручувати себе, за що взагалі нас можна любити і чи відчуває партнер хоча б щось. 

На папері це можна пояснити низькою самооцінкою, недовірою до партнера, схильністю до дитячої позиції та іншими страшними речами, які заперечують статус емоційно стабільної відповідальної людини. Але у житті всі ми маємо важкі періоди або просто погані дні, сповнені сумнівами у власній цінності. Тому нормально поділитися своєю тривогою з партнером і попросити трохи більше уваги і ніжності, аби почуватися краще. 

4. Несвідоме проживання ситуацій

Попри популяризацію знань про психологію, екологічне проживання почуттів і механізми розвитку усвідомленості, ми не роботи і не живемо у підручниках :) Так-так, навіть професійні досвідчені психологи і гуру духовного просвітлення можуть інколи сваритися з другими половинками через дурниці і, о Боже, не проводити після цього трьохгодинний розбір проблеми, тригерів і незакритих гештальтів. 

Тож, звісно, дуже важливо вчитися розмовляти у стосунках і екологічно вирішувати конфлікти (про це у нас є окремий матеріал). Але не варто хвилюватися, якщо інколи життя йде своїм ладом, хоч і не дуже усвідомлено і просвітлено. 

5. Розчарування 

На жаль, люди мають властивість підводити один одного, навіть якщо дуже цінують стосунки і почуття партнера. Усі ми не застраховані від помилок, тож якщо ви плануєте провести разом усе життя, такі інциденти час від часу неминучі. Варто бути готовими, що у стосунках доведеться прокачувати навичку пробачення. Головне – навчитися відчувати межу, перехід за яку буде для тебе “занадто”.  

6. Інші пріоритети

Наше життя складається з безлічі важливих сфер, і усі вони потребують уваги і часу – не тільки романтичні стосунки. Тому нормально, що інколи на перше місце виходить, наприклад, кар’єра, і побачення рідшають, а хтось із партнерів частіше пропадає в офісі чи змушений проводити вечори за роботою. З часом пріоритети можуть змінитися знов, а отже і час буде перерозподілено новим чином. 

Від сварок через цю причину вас врятує щира розмова і спільний пошук тимчасових компромісів. 

7. Натягнуті стосунки з родиною другої половинки

Дивно це усвідомлювати, але чоловік або дружина – це єдиний родич, якого ми можемо обрати самостійно за все своє життя. І якщо ви з коханим мали змогу обрати один одного, то ваші батьки і родичі просто йшли в комплекті :) Тому абсолютно нормально, якщо, наприклад, у тебе є якісь претензії до майбутньої свекрухи, а твій наречений не сходиться характерами з твоїм двоюрідним братом. 

Дійсно, інколи хочеться, щоби загальні родинні посиденьки виглядали ніби кадри з американської різдвяної реклами, але більша кількість пар стикається з зовсім іншими реаліями. Ваша задача – визнати ситуацію і прийняти, що це ок. А у подальшому не намагатися силоміць перемирити усіх з усіма, просто підтримуючи нейтральний клімат у родинних зв’язках. Врешті-решт, ви створюєте свою нову, окрему сім’ю і маєте спрямовувати зусилля саме на неї. 

ПРЕДЫДУЩАЯ СТАТЬЯ Післявесільний сум: що це таке і як його подолати
СЛЕДУЮЩАЯ СТАТЬЯ "Я хочу весілля після війни. Що можна зробити вже зараз?"
Читайте также
Як зіпсувати весільний банкет: шкідливі поради
Советы и идеи от YesYes
Як зіпсувати весільний банкет: шкідливі поради
Признаки того, что нужно взять паузу в свадебной подготовке
Советы и идеи от YesYes
Признаки того, что нужно взять паузу в свадебной подготовке
Самые красивые даты для свадьбы в 2022 году
Планирование и организация
Самые красивые даты для свадьбы в 2022 году
Дрон на свадьбе: как отснять крутые кадры с высоты
Свадебное фото
Дрон на свадьбе: как отснять крутые кадры с высоты
Каталог свадебных услуг

Все свадебные специалисты, рестораны и салоны

Смотри весь Каталог

Выберите вашу роль на свадьбе

Я готовлюсь к свадьбе Я свадебный специалист

Пишите сюда все Ваши вопросы, идеи,
замечания и просто мысли по поводу
работы нашего портала