У вересні 2022-го року на наших очах закінчилася епоха – епоха королеви Єлизавети ІІ. Вона запам'ятається нам не тільки найдовшим правлінням, але і чарівною історією кохання з принцем Філіпом, яка і досі зворушує серця. У цій статті ми пропонуємо ще раз зануритися у казку королевського подружжя і дізнатися кілька цікавих фактів про весілля Єлизавети і Філіпа.
Так, не на їхньому власному, але все ж таки :) Перша зустріч Єлизавети з майбутнім чоловіком відбулася у 1934 році, на весіллі принцеси Марини та принца Георга, герцога Кентського. Тоді майбутній королеві було лише 8 років. Наступна зустріч відбулася за 5 років, після чого вони почали потайки листуватися. Дуже скоро Єлизавета закохалася.
Філіп попросив руки Лілібет у 1946 році, проте заручини тримали у таємниці, поки дівчині не виповнився 21 рік. Напевно, тривале очікування втомило пару, тож з моменту офіційного проголошення заручин до самого весілля пройшло лише 4 місяці. Уявляємо, що коїлося у палаці, адже це надзвичайно короткий термін для свята такого масштабу :)
Нагадаємо, що весілля майбутньої королеви припало на надважкі часи для Британії – війна тільки-но закінчилася, тож суспільству був потрібен час оговтатися від її наслідків. На весільній сукні Єлизавети було використано зображення за мотивами картини Боттічеллі Primavera, сенсом якої є відродження та надія. Для британців це стало символом нових часів і післявоєнного переродження, надії на спокійне життя і розквіт країни.
Величезне значення королівського весілля для народу Британії – це не літературне перебільшення чи вплив пропаганди. Найкращим доказом цього було те, що звичайні англійки з усього королівства надсилали Єлизаветі свої власні талони на тканину, адже після війни велика частина товарів була у дефіциті. Звісно, королівська родина повернула усі пожертви назад, адже талони були іменними. Проте такий жест від громадян був дуже красномовним :)
Обидві весільні каблучки Єлизавети несуть прихований сентиментальний сенс. Каблучка з заручин була зроблена з діамантів, що раніше були у тіарі Принцеси Аліси, матері Філіпа. Сама ж весільна каблучка була зроблена з самородка валійського золота, що був подарований Королеві-Матері. Традиція використання цього золота продовжується і у новому поколінні королівської родини: її дотримувалися принцеса Діана, принцеса Анна і Кейт Міддлтон.
А щодо Філіпа, то відсутність каблучки – це не протест чи витівка консорта. Хоча це було б дуже в його характері :) Справа у традиції монаршої родини, яку наслідують також, наприклад, принц Вільям та чоловік принцеси Євгенії, Джек Бруксбенк. Обручку носить хіба ж новий Король Британії, Чарльз, але і він ховає її під каблучкою з печаткою.
Не хвилюйся: у день весілля все може сипатися з рук, навіть у представників вершків суспільства. Ніякі титули і натовпи помічників не рятують від проблем у такий хвилюючий день. Ось наприклад під час зборів Єлизавети просто на її голові перед самим виходом до церкви зламалася тіара Королеви-Матері. На щастя, поруч був королівський ювелір, який виправив ситуацію, хоча на фотографіях можна побачити неприємні наслідки цього інциденту.
До речі, якщо хочеш більше дізнатися про весільні факапи найвищого ґатунку – читай нашу статтю “Не все так казково: форс-мажори на королівських весіллях”
На щастя, не весільну каблучку :) Мова йде про нитку перлів, яку Єлизаветі подарував батько на весілля. Наречена забула намисто у палаці Сент-Джеймс, тож її особистий секретар мав хутко привезти перли до початку офіційної фотосесії. Завдання не видаватиметься таким простим, якщо згадати, що дорожній рух у Лондоні буквально зупинився через ажіотаж, викликаний королівським весіллям.
Таке весілля точно не можна назвати камерним! У Вестмінстерьске абатство було запрошено близько двох тисяч гостей, але церемонію побачили не тільки вони. Весілля Єлизавети і Філіпа було на той час інноваційним, адже транслювалося в прямому ефірі телеканалу ВВС. Це було першим кроком майбутнього курсу королеви на зближення монаршої родини з народом, що в подальшому зробило Єлизавету безперечною улюбленицею не тільки британців, але й усього світу.
Зазвичай, привітання з весіллям у монаршому колі носить публічний характер у вигляді промови, але батько Єлизавети вирішив написати доньці приватного листа. На жаль, королівський статус дуже обмежує особистий простір, але завдяки цьому ми можемо прочитати ці зворушливі слова:
“Я так пишався тобою і був схвильований тим, що був так близько до тебе під час нашої довгої ходи Вестмінстерським абатством, але коли я простягнув твою руку архієпископу, я відчув, що втратив щось дуже цінне. Ти була така спокійна і врівноважена під час Служби і вимовляла свої слова з такою переконаністю, що я знав, що все гаразд… Я з гордістю спостерігав, як ти зростаєш усі ці роки під вмілим керівництвом Мами, яка, як і ти, є найкращою людиною у світі у моїх очах. І я знаю, що можу завжди розраховувати на тебе, а тепер і на Філіпа, у допомозі нашій справі. Твій відхід від нас залишив величезну порожнечу в нашому житті, але пам’ятай, що твій старий дім все ще твій, і повертайся до нього якомога частіше. Я бачу, що ти надзвичайно щаслива з Філіпом, і це правильно, але не забувай про нас. Це бажання твого зажди люблячого та відданого, Тато”.
Стаття підготовлена за матеріалами сайту The Knot
100 кроків весільної підготовки від YesYes.ua
Щоб ви нічого не забули під час підготовки до весілля та щоб не довелося “копирсатися” по всьому інтернету у пошуках інформації про підготовку, YesYes зробив для вас ДУЖЕ КОРИСНУ ШТУКУ - Список справ нареченої.
Там уже зібрані в одному місці всі весільні справи! Якщо хочеться більше інформації по кожному кроку, просто клацніть по пункту - розкриється стаття. Виконані пункти відмічайте галочками. Все дуже просто :)
Перейти до Списку справПишіть сюди всі Ваші запитання, ідеї,
зауваження і просто думки з приводу
роботи нашого порталу