Все статьи Еда, торты, кейтеринг Як розрахувати кількість алкоголю на весіллі?

Як розрахувати кількість алкоголю на весіллі?

Ресторан обрано, список гостей затверджено. Отже, на порядку денному є актуальне питання: скільки алкоголю потрібно на весілля? Прорахувавшись із кількістю, можна потрапити в незручну ситуацію або перетворити гарне свято на справжній хаос. Щоб такого не сталося, ми допоможемо розібратися – що й у яких кількостях купувати.

Алкоголь на весіллі: як розрахувати кількість?

У будь-якому ресторані, де проводяться урочисті заходи, перед тобою відкриють банкетне меню, з приблизними розрахунками необхідної кількості їжі та напоїв на одну особу. Але як ти сама розумієш, сліпо помножити цифри, що рекомендуються, на кількість твоїх гостей не вийде! Насамперед давай розберемося, що впливає на кількість випитого алкоголю на весіллі.

1 Головний фактор – кількість людей, запрошених на весілля. Очевидно, що більше гостей – більше тостів!

2 Вікові категорії: діти, молодь, дорослі люди та старше покоління. На молодіжному весіллі алкоголь може бути представлений коктейлями, пуншами та шотами. Серед людей похилого віку більше тих, хто не п'є.

3 Сезонність. У холодну пору року міцні напої будуть у пошані, а ось влітку зроби акцент на шампанське та легкі вина.

4 Місце проведення банкету. На свіжому повітрі легше нагуляти апетит, у тому числі "алкогольний".

5 Тривалість свята. Класичний банкет триває 6 годин, відповідно і рекомендовані розрахунки передбачають гуляння такою тривалістю. Якщо ваш бенкет йтиме довше, або, навпаки, завершення планується раніше – врахуй це!

А тепер уважно подивися на Список гостей та спробуй оцінити їхні уподобання. Ти і твій наречений, знаєте, що до смаку вашим родичам та друзям. Не забувайте, що алкоголь на весіллі має бути різноманітним:

  • міцні напої: горілка/коньяк/віскі/ром;
  • вина: білі та червоні;
  • шампанське;
  • додатково за бажанням: лікери, вермути тощо.

Шампанське

Коронний напій весілляі – його має бути вдосталь. Шампанське п'ють на викупі (якщо ви його проводите), у РАЦСі та на прогулянці. Закуповувати потрібно з розрахунку (для однієї людини):

  • 1 келих наприкінці викупу
  • 1 келих у РАГСі
  • 2-3 келихи під час прогулянки

Підбиваємо підсумки і отримуємо – 4-5 келихів шампанського на одну особу.

Формула розрахунку: кількість келихів (зазначене вище) помножте на кількість гостей і розділіть на 5. Отримане число – це мінімальна кількість пляшок шампанського. Чому ділити саме на 5? Тому що стандартна пляшка складається з 5-ти середніх келихів (150 мл).

На банкеті гості, як правило, віддають перевагу міцнішим напоям. Але на столах без шампанського не обійтись. Для цього додатково візьміть у 2 рази менше пляшок, ніж у попередньому розрахунку.

Вино

Червоне вино на весіллі краще, але про біле забувати не варто. Рекомендації досвідчених рестораторів такі: 40% білого вина та 60% червоного. Купуйте по 1 пляшці на кожну жінку.

У більшості випадків гості обирають:

  • червоне вино: напівсолодке, напівсухе;
  • біле вино: сухе, напівсухе;
  • шампанське: біле напівсолодке.

Міцні напої

Якщо говорити про горілку, тут арифметика проста – 1 пляшка на 2 особи (двох чоловіків). А якщо хочеться побалувати гостей асортиментом, пропорції мають бути такими: 60% горілки та 40% коньяку/віскі/рома. Молодіжне весілля вимагатиме зворотного співвідношення (40/60%)

Обов'язково розрахуй запас. Ситуація, коли алкоголь на весіллі добігає кінця, вкрай неприємна, тому збільши отримані цифри приблизно на 20%.

Тепер ти можеш відкрити Бюджет та вписати, скільки необхідно купити алкоголю до весілля. Бажаємо, щоб свято пройшло весело та невимушено!

ПРЕДЫДУЩАЯ СТАТЬЯ Осінній настрій: добірка фільмів для створення атмосфери
СЛЕДУЮЩАЯ СТАТЬЯ Як отримати ідеальні подарунки на весілля? Складаємо вішлист
Читайте также
Безалкогольная свадьба: советы и идеи напитков от YesYes
Еда, торты, кейтеринг
Безалкогольная свадьба: советы и идеи напитков от YesYes
Свадебное меню: ТОП-9 ошибок, которые легко исправить
Еда, торты, кейтеринг
Свадебное меню: ТОП-9 ошибок, которые легко исправить
Как спланировать медовый месяц: 10 советов, как устроить идеальное свадебное путешествие
Планирование и организация
Как спланировать медовый месяц: 10 советов, как устроить идеальное свадебное путешествие
Время зажигать – и семейный очаг тоже!
Свадебные традиции
Время зажигать – и семейный очаг тоже!

100 шагов свадебной подготовки от YesYes.ua

Чтобы вы ничего не забыли во время подготовки к свадьбе и чтобы не пришлось “рыться” по всему интернету в поисках информации о подготовке, YesYes сделал для вас ОЧЕНЬ ПОЛЕЗНУЮ ШТУКУ - Список дел невесты.

Там уже собраны в одном месте все свадебные дела! Если хочется больше информации по каждому шагу, просто щелкните по пункту - раскроется статья. Выполненные пункты отмечайте галочками. Все очень просто :)

Перейти в Список дел

Выберите вашу роль на свадьбе

Я готовлюсь к свадьбе Я свадебный специалист

Пишите сюда все Ваши вопросы, идеи,
замечания и просто мысли по поводу
работы нашего портала