Ресторан обрано, список гостей затверджено. Отже, на порядку денному є актуальне питання: скільки алкоголю потрібно на весілля? Прорахувавшись із кількістю, можна потрапити в незручну ситуацію або перетворити гарне свято на справжній хаос. Щоб такого не сталося, ми допоможемо розібратися – що й у яких кількостях купувати.
У будь-якому ресторані, де проводяться урочисті заходи, перед тобою відкриють банкетне меню, з приблизними розрахунками необхідної кількості їжі та напоїв на одну особу. Але як ти сама розумієш, сліпо помножити цифри, що рекомендуються, на кількість твоїх гостей не вийде! Насамперед давай розберемося, що впливає на кількість випитого алкоголю на весіллі.
1 Головний фактор – кількість людей, запрошених на весілля. Очевидно, що більше гостей – більше тостів!
2 Вікові категорії: діти, молодь, дорослі люди та старше покоління. На молодіжному весіллі алкоголь може бути представлений коктейлями, пуншами та шотами. Серед людей похилого віку більше тих, хто не п'є.
3 Сезонність. У холодну пору року міцні напої будуть у пошані, а ось влітку зроби акцент на шампанське та легкі вина.
4 Місце проведення банкету. На свіжому повітрі легше нагуляти апетит, у тому числі "алкогольний".
5 Тривалість свята. Класичний банкет триває 6 годин, відповідно і рекомендовані розрахунки передбачають гуляння такою тривалістю. Якщо ваш бенкет йтиме довше, або, навпаки, завершення планується раніше – врахуй це!
А тепер уважно подивися на Список гостей та спробуй оцінити їхні уподобання. Ти і твій наречений, знаєте, що до смаку вашим родичам та друзям. Не забувайте, що алкоголь на весіллі має бути різноманітним:
Коронний напій весілляі – його має бути вдосталь. Шампанське п'ють на викупі (якщо ви його проводите), у РАЦСі та на прогулянці. Закуповувати потрібно з розрахунку (для однієї людини):
Підбиваємо підсумки і отримуємо – 4-5 келихів шампанського на одну особу.
Формула розрахунку: кількість келихів (зазначене вище) помножте на кількість гостей і розділіть на 5. Отримане число – це мінімальна кількість пляшок шампанського. Чому ділити саме на 5? Тому що стандартна пляшка складається з 5-ти середніх келихів (150 мл).
На банкеті гості, як правило, віддають перевагу міцнішим напоям. Але на столах без шампанського не обійтись. Для цього додатково візьміть у 2 рази менше пляшок, ніж у попередньому розрахунку.
Червоне вино на весіллі краще, але про біле забувати не варто. Рекомендації досвідчених рестораторів такі: 40% білого вина та 60% червоного. Купуйте по 1 пляшці на кожну жінку.
У більшості випадків гості обирають:
Якщо говорити про горілку, тут арифметика проста – 1 пляшка на 2 особи (двох чоловіків). А якщо хочеться побалувати гостей асортиментом, пропорції мають бути такими: 60% горілки та 40% коньяку/віскі/рома. Молодіжне весілля вимагатиме зворотного співвідношення (40/60%)
Обов'язково розрахуй запас. Ситуація, коли алкоголь на весіллі добігає кінця, вкрай неприємна, тому збільши отримані цифри приблизно на 20%.
Тепер ти можеш відкрити Бюджет та вписати, скільки необхідно купити алкоголю до весілля. Бажаємо, щоб свято пройшло весело та невимушено!
Пишіть сюди всі Ваші запитання, ідеї,
зауваження і просто думки з приводу
роботи нашого порталу